درباره پیر چشمی

پیر چشمی ، یکی از شایع ترین بیماری های چشمی است که باعث از دست رفتن نزدیک بینی افراد می شود ؛ در حالت کلی فردی که مبتلا به بیماری پیر چشمی است توانایی تمرکز بر روی اشیا را ندارد.

بیماری پیر چشمی ، معمولا با افزایش سن و به مرور زمان در افرادی که سن آن ها بیش از 40 سال می باشد رخ می دهد ؛ زیرا با افزایش سن ،عدسی چسم قدرت تطابق خود را از دست می دهد و بدین ترتیب این بیماری در افراد مختلف ظاهر می شود.

پیر چشمی

اگر بخواهیم به طور دقیق تر بررسی کنیم باید بگوییم که در سنین جوانی عدسی چشم ، قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد و از این رو به راحتی می تواند تغییر شکل دهد در این صورت،  تصویر اجسام دقیقا بر روی شبکیه چشم می افتند و توانایی دید برقرار می شود.

حال با افزایش سن و به مرور زمان انعطاف پذیری عدسی چشم از بین رفته و آن نمی تواند به راحتی تغییر شکل دهد باعث بروز مشکل در نزدیک بینی افرد می شود در این زمان می گوییم بیماری پیر چشمی رخ داده است.

پیر چشمی و راه درمان

برای درمان بیماری پیر چشمی ، راه های متفاوتی هم چون استفاده از عینک و لنز تماسی وجود دارد ؛ اما قطعی ترین راه درمان بیماری پیرچشمی ، جراحی با لیزر ( کاشت کمرا ) می باشد.

با توجه به پیشرفت لیزر در علم پزشکی جدیدترین روش درمان بیماری پیرچشمی به این صورت می باشد که متخصص چشم با استفاده از لیزر قطعه ای به نام کمرا را در داخل قرنیه بیمار کار می گذارد و بدین وسیله این بیماری را درمان می کند.

امروزه در سراسر دنیا قطعی ترین روش درمانی برای پیرچشمی ، کاشت درون چشمی کمرا می باشد و بسیاری از افراد از این روش درمانی ، نتیجه گرفته اند.

تکنیک کمرا ، را نمی توان در هر دو چشم بیماران به کار برد و این قطعه تنها در یکی از چشمان آن ها کار گذاشته می شود.

پیر چشمی

قرص پیر چشمی  وجود دارد ؟

لازم به ذکر است مصرف دارو یا انجام ورزش های متفاوت برای درمان بیماری پیرچشمی تاثیر گذار نمی باشد.

آنچه برای پیر چشمی مضر است ؟

همانند دیگر بیماری ها امکان بروز بیماری پیرچشمی ، در بعضی از افراد بیشتر می باشد که برخی از آنان عبارت اند از :

  1. کسانی که مبتلا به بیماری دیایت می باشند.
  2. افرادی که دور بینی یا نزدیک بینی آن ها ضعیف می باشد.
  3. اشخاص مبتلا به نزدیک بینی که مطالعات خود را بدون عینک انجام می دهند.

علائم پیر چشمی چیست ؟

  1. عدم توانایی مطالعه در فاصله نزدیک
  2. احساس سر درد در حین انجام مواردی هم چون نوشتن ، خیاطی و غیره.