جراحی پلک که در پزشکی به آن عمل بلفاروپلاستی اطلاق می گردد ؛ در واقع نوعی جراحی پلاستیک است که با برداشتن پوست ، چربی های اضافی و گاها عضلات اضافه ؛ به اصلاح افتادگی و پف پلک ها و بهبود ظاهر چشم ها می پردازد. دکتر آزار محمد زاده  بهترین جراح و متخصص چشم در تبریز می باشند که با تکیه بر دانش و مهارت خود قادر است به شما در این امر کمک نماید. ایشان سعی نموده اند در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ کامل و جامع دهند.

 

جراحی پلک

بلفاروپلاستی در تبریز با دکتر آراز محمدزاده

با افزایش سن ، عضلاتی که موظف به پشتیبانی از پلک ها هستند ؛ ضعیف شده و بدین ترتیب در کیسه های چربی موجود در پلک فوقانی و تحتانی شما ، چربی اضافی تجمع می یابد و این اتفاق ، سبب افتادگی پلک های بالایی و پف آلودگی پلک های پایین می شود. البته برخی افراد نیز به صورت ژنتیکی و وراثتی ، دچار پف زیر چشم یا افتادگی پلک بالا هستند. به هر حال علت اختلالات ظاهری پلک ها هر چه که باشد ؛ موجب خواهد شد که چهره شما خسته و ناراحت به نظر آمده و سن تان بیشتر از آن چه که واقعا هست به نظر برسد. در این جا باید اشاره داشت که گاها افتادگی پلک فوقانی به حدی شدید است که علاوه بر مشکل ظاهری که برای تان ایجاد می کند ، دامنه دید محیطی تان را نیز با محدودیت مواجه می سازد. با انجام بلفاروپلاستی با پلاسماجت ، می توان کلیه اختلالات ظاهری پلک ها را مرتفع ساخته و ظاهری جوان تر به چشم ها بخشید.

نقاهت بعد از جراحی پلک

از آن جایی که وضعیت جسمانی تمامی افراد با یک دیگر یکسان نمی باشد و میزان تغییرات اعمالی بر روی پلک ها با یک دیگر متفاوت است، نمی توان مدت زمان معین یا شرایط ثابتی را برای دوره نقاهت بعد از انجام عمل زیبایی پلک تعیین نمود. معمولا پس از انجام جراحی زیبایی پلک بهترین دکتر چشم تبریز برای جلوگیری از بروز عفونت بر روی نواحی تحت درمان آنتی بیوتیک موضعی قرار می دهد با این کار احتمال به وجود آمدن عفونت و عوارض ناشی از آن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. به طور معمول نیازی به استفاده از پچ ها یا پانسمان کردن کامل چشم نیست. پزشکان توصیه می کنند در روز اول پس از انجام جراحی پلک بهتر است هر یک ساعت یک بار و هر بار به مدت 10 الی 15 دقیقه از کپرس سرد استفاده فرمایید. انجام این کار باعث کاهش تورم و کبودی پس از عمل پلک خواهد شد. البته لازم به ذکر است که از قرار دادن کمپرس سرد به صورت مداوم بر روی چشم ها اجتناب فرمایید. برای این کار بهتر است هر 15 دقیقه را به چندین دقیقه کوچک تر تقسیم نموده و سپس در زمان های معین ، از کمپرس استفاده نمایید. در روز های دوم توصیه می شود زمان قرار دادن کمپرس سرد را از هر یک ساعت به هر 2 الی 3 ساعت یک بار تغییر دهید. در رابطه با مصرف دارو های مسکن در این دوره لازم است بیان شود که،  پزشک معالج با توجه به وضعیت و شرایط شما قبل از مرخص شدن شما از بیمارستان توضیحاتی را بیان خواهند کرد.

 

جراحی پلک

 

آیا تغییراتی که در پوست به وجود آمده است با برگشت زمان باز خواهند گشت ؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشکان خود می پرسند این است که ایا بعد از عمل پلک ، مجدداً دچار پف زیر چشم یا افتادگی پوست پلک خواهیم شد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم همانطور که نمی توان جلوی روند افزایش سن و پیری پوست را گرفت نمی توان جلوی تغیرات بافتی پوست را به دلیل گذشت زمان گرفت. از همین رو ممکن است با گذشت زمان مجددا به جراحی پلک نیاز پیدا کنید اما برای چندین سال بعد چرا که ماندگاری نتایج عمل زیبایی پلک برای سالیان طولانی باقی می ماند.

جراحی پلک درمانی در تبریز با دکتر آراز محمدزاده

منظور از بلفاروپلاستی درمانی ، آن دسته از جراحی های پلک می باشد که به دلیل وجود یک مشکل در پلک ها یا ساختار آن صورت می پذیرند. این نوع جراحی ها از دید پزشک بسیار با اهمیت و الزامی می باشند. در بیشتر موارد عمل پلک زمانی صورت می پذیرد که پوست اضافی پلک ها به قدری آن ها را سنگین نموده است که باعث به وجود آمدن اختلال در دید فرد شده باشد یا فرد برای بالا نگه داشتن آن ها از عضلات پیشانی استفاده نماید. در چنین شرایطی بر روی پیشانی نشانه های خستگی و ناراحتی به وجود می آید. علاوه بر آن در برخی از موارد متورم بودن پلک بالا و پایین باعث می شود در زمان استفاده از عینک یا لنز فرد با مشکل جدی رو به رو شود که در چنین مواردی انجام عمل زیبایی پلک گزینه بسیار مناسبی می باشد. درمان التهابات پوست اطراف چشم که بر اثر قرار گرفتن چین و چروک های پلک بر روی هم  به وجود می آید، یکی دیگر از موارد به کارگیری عمل جراحی زیبایی پلک می باشد. در نهایت می توان گفت می توان تمامی موارد ذکر شده را با انجام جراحی پلک توسط یک جراح و متخصص چشم در تبریز که در این زمینه مهارت، تبحر و دانش بسیار زیادی دارد درمان نمود. از آنجایی که  عمل جراحی چشم  بر روی حساس ترین عضو بدن یعنی چشم ها انجام می شود بهتر است به بهترین جراح و چشم تبریز مانند دکتر آراز محمد زاده برای انجام آن مراجعه فرمایید.

عمل پلک چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک یا در واقع همان عمل بلفاروپلاستی ، نوعی جراحی سرپایی محسوب می شود ؛ یعنی در همان روز جراحی می توانید از بیمارستان یا مرکز جراحی ترخیص شوید. انجام این عمل ، هم تحت بی حسی موضعی و هم تحت بیهوشی عمومی قابل انجام می باشد ؛ این مسئله که کدام روش برای تان مناسب تر است را پزشک معالج تان بر اساس وضعیت بدنی شما ، گستردگی جراحی پلک و صلاحدید خود معین می کند. پس از اعمال بی حسی یا بیهوشی ، جراح اقدام به ایجاد برش در ناحیه مناسب می نماید. در عمل پلک فوقانی ، محل برش جراحی زیبایی پلک در چین های طبیعی پشت پلک می باشد و در پلک تحتانی نیز ، برش باید درست زیر خط مژه لحاظ گردد ؛ برش ، بسته به تشخیص جراح می تواند داخل ناحیه ملتحمه چشم نیز ایجاد شود. بعد از ایجاد برش مناسب ، اعمال اصلاحات مورد نظر از سوی بهترین دکتر پلک تبریز آغاز می گردد و بافت چربی ، عضلات و پوست اضافی از پلک ها برداشته می شوند. لازم به ذکر است در صورت ایجاد برش در داخل بخش ملتحمه چشم ، امکان برداشت عضلات و پوست اضافی وجود ندارد و تنها چربی اضافی موجود در ناحیه تحتانی پلک از این طریق جابجا می شود ؛ تا مشکل پف آلودگی پلک ها مرتفع گردد. در پایان جراحی پلک و پس از ایجاد تغییرات لازم ، برش های ایجاد شده با بخیه بسته خواهند شد.

جراحی پلک

نکاتی درباره جراحی زیبایی پلک در تبریز

یکی از شایع ترین عمل های زیبایی به ویژه در سنین بالا ، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد. این جراحی با هدف از بین بردن پف پلک ، رفع افتادگی که در اثر ژنتیک و یا افزایش سن ایجاد می شود ، کاربرد دارد. همچنین مواردی مانند تغذیه نامناسب ، قرار گرفتن در معرض اشعه فرا بنفش و سایر عوامل محیطی نیز در ایجاد افتادگی و شل شدگی پلک موثر است. باید توجه داشته باشید که از جراحی زیبایی پلک برای برطرف کردن این مشکلات استفاده می شود و تاثیری در افتادگی ابروها ، برطرف کردن تیرگی اطراف چشم و از بین بردن چین و چروک های بین ابروها و اطراف پلک ندارد.

کاندیدای مناسب برای عمل زیبایی پلک

  1. افرادی که با افتادگی پلک و پف آلودگی پلک ها مواجه هستند.
  2. دارا بودن سلامت جسمی کامل از مواردی است که باید به آن توجه داشت.
  3. مبتلا نبون به بیماری خاص و عدم مصرف داروهای خاص.
  4. داشتن انتظارات منطقی و معقول از نتیجه عمل جراحی پلک.

جراحی پلک

هدف از بلفاروپلاستی چیسست؟

جراحی زیبایی پلک ها

این نوع پروسه جراحی جنبه درمانی نداشته و به منظور بهبود نوعی عارضه انجام نمی شود ، بلکه افراد به منظور بهبود و افزایش زیبایی ظاهر خود نیز اقدام می کنند. این پروسه با برداشت کیسه هایی از چربی در زیر چشم ها  و رفع افتادگی پلک انجام می شود. جراحی زیبایی پلک سبب باز گردانی جوانی و خلق چهره ای شاداب شده که چهره افراد را پر انرژی نشان می دهد. زیرا افزایش سن و غیره سبب می شود توده های چربی افزایش یابند و ماهیچه های پلک نیز ضعیف شوند. تمامی این موارد از زیبایی چهره کاسته و جلوه ای ناراحت و خسته را به همراه خواهد داشت.

جراحی درمانی پلک ها

در صورتی که افراد به بیماری خاصی مبتلا باشند که به چشم ها و پلک های آن ها مرتبط باشد ، نیازمند یک پروسه درمانی خواهد بود. در واقع با جراحی درمانی پلک ها عدم توانایی افراد جهت استفاده از عینک و لنز به دلیل پف زیر چشم درمان شده و دید بیماران نیز بهتر می شود.

عوارض جراحی پلک بالا یا پایین

هر عمل جراحی می تواند با خود مشکلات متعددی را به همراه داشته باشد ، خصوصا عمل زیبایی پلک که در ارتباط  با حساس ترین و مهم ترین عضو بدن یعنی چشم ها می باشد. از همین رو توصیه می شود در صورت ضروری بودن آن ، عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص پلاستیک یا چشم انجام شود ، چرا که آنان با آناتومی دقیق این ناحیه آشنایی دارند و قادر هستند از بروز عوارض جبران ناپذیر جلوگیری کنند. مسلما نتیجه عمل پلک توسط یک جراح خبره ، کار ازموده و مجرب کم عارضه تر و ایده آل تر می باشد. اما از جمله عوارض خفیف و موقت جراحی زیبایی پلک می توان به دو بینی یا تاری دید گذرا ، تورم و کبودی پلک ها ، عدم داشتن تقارت محل برش ها که به مرور زمان از بین می برند و عارضه چندان مهمی نمی باشد ، جوش های سفید و کوچک در اطراف بخیه ها ، خشک شدن پوست پلک ها ، عدم توانایی باز کردن پلک ها اشاره نمود که تمامی این موارد با رعایت نکات مراقبتی که بهترین دکتر پلک تبریز به شما گوش زد می کند قابل رفع می باشد.

هزینه جراحی پلک در تبریز 1402

قیمت انجام عمل پلک در صورتی که صرفا به منظور رفع محدودیت میدان دید انجام پذیرفته و جنبه زیبایی نداشته باشد ، امکان استفاده از خدمات بیمه را فراهم می آورد ؛ اما چنانچه با رویکرد زیبایی انجام شده باشد ، هیچ یک از شرکت های بیمه هزینه ای در قبال آن پرداخت نخواهند کرد. هزینه دقیق عمل زیبایی پلک ، پس از معاینه و بررسی بیمار مشخص می شود و در جلسه مشاوره اعلام می گردد.