جراحی پلک که در پزشکی به آن عمل بلفاروپلاستی اطلاق می گردد ؛ در واقع نوعی جراحی پلاستیک است که با برداشتن پوست ، چربی های اضافی و گاها عضلات اضافه ؛ به اصلاح افتادگی و پف پلک ها و بهبود ظاهر چشم ها می پردازد.

با افزایش سن ، عضلاتی که موظف به پشتیبانی از پلک ها هستند ؛ ضعیف شده و بدین ترتیب در کیسه های چربی موجود در پلک فوقانی و تحتانی شما ، چربی اضافی تجمع می یابد و این اتفاق ، سبب افتادگی پلک های بالایی و پف آلودگی پلک های پایین می شود.

البته برخی افراد نیز به صورت ژنتیکی و وراثتی ، دچار پف زیر چشم یا افتادگی پلک بالا هستند.

جراحی پلک

به هر حال علت اختلالات ظاهری پلک ها هر چه که باشد ؛ موجب خواهد شد که چهره شما خسته و ناراحت به نظر آمده و سن تان بیشتر از آن چه که واقعا هست به نظر برسد.

در این جا باید اشاره داشت که گاها افتادگی پلک فوقانی به حدی شدید است که علاوه بر مشکل ظاهری که برای تان ایجاد می کند ، دامنه دید محیطی تان را نیز با محدودیت مواجه می سازد.

با انجام عمل بلفاروپلاستی ، می توان کلیه اختلالات ظاهری پلک ها را مرتفع ساخته و ظاهری جوان تر به چشم ها بخشید.

جراحی پلک چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک یا در واقع همان عمل بلفاروپلاستی ، نوعی جراحی سرپایی محسوب می شود ؛ یعنی در همان روز جراحی می توانید از بیمارستان یا مرکز جراحی ترخیص شوید.

انجام عمل بلفاروپلاستی ، هم تحت بی حسی موضعی و هم تحت بیهوشی عمومی قابل انجام می باشد ؛ این مسئله که کدام روش برای تان مناسب تر است را پزشک معالج تان بر اساس وضعیت بدنی شما ، گستردگی عمل و صلاحدید خود معین می کند.

پس از اعمال بی حسی یا بیهوشی ، جراح اقدام به ایجاد برش در ناحیه مناسب می نماید.

جراحی پلک

در جراحی پلک فوقانی ، محل برش جراحی در چین های طبیعی پشت پلک می باشد و در جراحی پلک تحتانی نیز ، برش باید درست زیر خط مژه لحاظ گردد ؛ برش ، بسته به تشخیص جراح می تواند داخل ناحیه ملتحمه چشم نیز ایجاد شود.

بعد از ایجاد برش مناسب ، اعمال اصلاحات مورد نظر از سوی جراح آغاز می گردد و بافت چربی ، عضلات و پوست اضافی از پلک ها برداشته می شوند.

لازم به ذکر است در صورت ایجاد برش در داخل بخش ملتحمه چشم ، امکان برداشت عضلات و پوست اضافی وجود ندارد و تنها چربی اضافی موجود در ناحیه تحتانی پلک از این طریق جابجا می شود ؛ تا مشکل پف آلودگی پلک ها مرتفع گردد.

در پایان جراحی و پس از ایجاد تغییرات لازم ، برش های ایجاد شده با بخیه بسته خواهند شد.

هزینه جراحی پلک

قیمت جراحی پلک در صورتی که صرفا به منظور رفع محدودیت میدان دید انجام پذیرفته و جنبه زیبایی نداشته باشد ، امکان استفاده از خدمات بیمه را فراهم می آورد ؛ اما چنانچه با رویکرد زیبایی انجام شده باشد ، هیچ یک از شرکت های بیمه هزینه ای در قبال آن پرداخت نخواهند کرد.

هزینه دقیق این عمل جراحی ، پس از معاینه و بررسی بیمار مشخص می شود و در جلسه مشاوره اعلام می گردد.